>


	
	Affiliate Marketing ile Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	

	
e
sv

Affiliate Marketing ile Para Kazanmak

642 okunma — 25 Ocak 2022 10:08

Affiliate Marketing ile Para Kazanmak

Daha çok elinde yüksek takipçili sosyal medya hesapları bulunan kullanıcıların tercih ettiği en önemli pasif gelir kaynağı Affiliate marketing yöntemidir. Bu yöntem ile kullanıcılar herhangi bir ürünün reklamını yaparak yani pazarlayarak gelir sahibi olabilir. Bu yöntem ile elinizde herhangi bir ürün bulundurmazsınız. Mevcut ürünleri pazarlayarak o ürünün satışından payınızı alırsınız.

Affiliate marketing ile para kazanmak günümüzde pek çok kişinin hayalini süsleyen iş kolları arasında yer alıyor. Affiliate marketing yönteminden önce 1000 gösterim başına 1,5 – 2 TL veren reklam tipleri yaygın olarak kullanılıyordu. Ancak bu yöntem ile kazançlarınızı çok daha ciddi seviyelere çıkartabilirsiniz. Affiliate marketing yapmak için büyük pazaryerleri ile anlaşmanız ve bu pazaryerlerinin aradığı şartları da taşıyor olmanız lazım.

Affiliate Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

Affiliate marketing, anlaşmış olduğunuz pazaryerleri size özel olarak ürün hazırlarlar. Sizlerde bu ürünlerin linkini diğer kullanıcılara, takipçilerinize iletirsiniz. Satılan her üründen de komisyonunuzu alırsınız. Ne kadar çok ürün satarsanız kazanacağınız miktarda o ölçüde artacaktır. Çok güzel kazançlar sağlamak için başta Instagram olmak üzere diğer pek çok sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızın yüksek takipçi sayısına ulaşması büyük önem arz ediyor.

Affiliate marketing ile para kazanmak için ilk olarak pazaryerleri ile anlaşmanız lazım. Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi pek çok pazaryeri Affiliate marketing sistemini uyguluyor. Herhangi bir firmayı tercih ederek şartlarını ve kazanç oranlarını inceleyebilir ve dilediğiniz firmayla çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İnfluencer olarak tabir edilen sosyal medya fenomenleri bu yöntem ile çok ciddi gelirler elde ediyor.

Affiliate Marketing Yöntemleri Nelerdir?

Affiliate marketing yöntemleri genel olarak ikiye ayrılır. Çiftçi ve avcı yöntemi olarak bilinen bu yöntemler ile ürünleri hızla satabilirsiniz.

Çiftçi yöntemi, bir web siteniz ya da kişisel bloğunuz ile kitlelere ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili makaleler hazırlayarak insanları ürün alımına yönlendirebilirsiniz.

Avcı yöntemi, sosyal medya platformlarında yüksek takipçili hesaplara sahipseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. İlgili firma tarafından size özel olarak oluşturulan linkleri kullanıcılar ile paylaşarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli