>


	
	Airbnb ile Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Airbnb ile Para Kazanmak

992 okunma — 21 Ocak 2022 15:23

Airbnb ile Para Kazanmak

Gezginlerin en sık tercih ettiği konaklamaların başında gelen Airbnb ile sizde evinizde ek gelir oluşturarak ev ekonomisine katkı da bulunabilirsiniz. Almış olduğunuz maaş yetmiyorsa ve daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız evinizin bir odasını kiraya verebilirsiniz. Öte yandan şehir dışı seyahatlerine çok fazla çıkıyorsanız doğrudan evi de günlük kiraya vererek ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Airbnb ile para kazanmak sanıldığının aksine oldukça kolay.

Evinizi ya da odanızı kiraya vermek istiyorsanız belli başlı konulara da dikkat etmelisiniz. Evinizi kiraya vermeden önce muadil daireleri gezerek fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. Böylelikle en doğru fiyatlarla evinizi kiraya verebilir ve kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Airbnb’nin en güzel yanlarından biri de evinizi herkese kiraya vermek zorunda değilsiniz. Size kiralama talebi geldiği zaman misafirinizi kendiniz de seçebilirsiniz.

Airbnb ile Ev Nasıl Kiralanır?

Airbnb ile ev kiralamak oldukça kolay bir sistemdir. İlk olarak Airbnb sitesine kayıt olarak profil oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz profilin doğru ve samimi olmasına özen göstermelisiniz. Agresif ya da sert içerikli profil oluşturmamanızı öneririz. Aksi takdirde evinizi kiralamak isteyenler bu konuda seçici davranarak sizin ilanınızı pas geçebilir.

Airbnb’de puanlama sisteminin olduğunu da unutmamalısınız. Kullanıcılar, evlerinde kalan misafirler tarafından puanlanır. Bu puanlar güvenilirliğinizi arttırarak insanların sizin evi kiralamasında ciddi bir avantaj sunar. Bu yüzden evinize gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamalısınız.

Ev Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Airbnb ile para kazanmak pek çok kişinin hayalidir. Hatta bazı kiracılar ev sahiplerinden gizli bir şekilde dahi kirada oturdukları evi tekrar kiraya verebiliyorlar. Ev sahibinizin iznini almanız yararınıza olacaktır. Airbnb’de ev kiralarken Airbnb’nin %3 ile %5 arasında komisyon aldığını unutmamak gerekir.

Evinizde tuvalet kağıtları, misafir havlusu, hijyen malzemeleri gibi temel ihtiyaç ürünlerini mutlaka bulundurmalısınız. Eviniz temiz ve düzenli olmalı. Kiralamadan önce kiraya vereceğiniz odayı/evi çok titiz bir şekilde temizlemelisiniz. Her konaklamadan sonra çarşaflar değişmeli ve odalar temizlenmelidir. Bu hem sizin hem de evinize gelecek olan misafir sağlığı için oldukça önemlidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli