>


	
	Amazon’da Satış Yapmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Amazon’da Satış Yapmak

956 okunma — 06 Şubat 2022 12:27

Amazon’da Satış Yapmak

Amazon’da satış yapmak sanıldığının aksine kolay bir işlemdir. Amazon, dünyanın en büyük ve çok ziyaret edilen e-ticaret sitesidir. Apple’dan sonra gelen Amazon yaklaşık 1 trilyon dolar büyüklüğünde devasa bir şirkettir. Amazon’un sahibi ise dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’tur. Burada satış yapabilmek için ilk olarak Amazon’a kayıt olmalısınız.

Platformda nasıl satış yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız, yukarıda da belirttiğimiz üzere ilk olarak Amazon’a kayıt olmalısınız. Tabi açacağınız bu hesap “Sell Central” üzerinden açılmalıdır. Bilindiği üzere Amazon’a eklenen tüm ürünler binlerce insana kolaylıkla ulaşabiliyor. Satış yapmanın oldukça kolay olduğu bu platforma sizlerde kayıt olarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Amazon’da Nasıl Satış Yapılır?

Amazon’da satış yapmak için “Sell Central” şeklinde kayıt olmalısınız. Bunun yanı sıra satacağınız ürünlere ait belgeleri ve bilgileri hazırlayın ve Amazon yetkilileri ile paylaşın. Tüm bu adımlardan sonra satacağınız ürünlerin girişini yapın. Daha sonra satış yapabilmek için tüm bu işlemler yeterlidir. Daha sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Sell Central, Amazon’da satış yapmak isteyenlerin kullanacağı bir platformdur. Burada iş yeri hesabı oluşturmalısınız. Pek çok pazaryerinde olduğu gibi Amazon’da da satış yapabilmek için mutlaka şirketiniz olmalı. Amazon’un sizlerden isteyeceği belgeler genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Kredi kartı
  • Şirket sicil numarası
  • Şirket telefon numarası
  • Şirket vergi adresi
  • İşletme türü
  • Şirket adresi
  • İşletme sahibinin adı, soyadı, kimlik bilgileri, telefon numarası, banka hesap bilgileri
  • Satıştan elde edilecek gelirlerin yatırılacağı banka hesabı

Bu belgeler Amazon tarafından sizlerden istenecektir. Öte yandan Amazon bu belgeler haricinde de satış yapacağınız kategoriye özel ek belgeler de talep edebilir.

Amazon Komisyon Oranı Nedir?

Amazon’da komisyon oranı üründen ürüne değişiklik gösterir. Bu oran %6 ile %10 arasında değişir. Bunun yanı sıra aylık olarak Amazon’a ödeyeceğini tutarda ayrı olarak hesaplanır. Amazon’da sattığınız ürünlerin ödemesi ise belirtmiş olduğunuz banka hesabına 5 iş günü içerisinde yatırılır. Bu süre yoğunluğa bağlı olarak 14 güne kadar uzaması söz konusu olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli