>


	
	Bakkal Açmanın Maliyeti Ne Kadar? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Bakkal Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

768 okunma — 27 Ocak 2022 19:43

Bakkal Açmanın Maliyeti Ne Kadar? günümüzde hala daha kullanımına devam edilen birçok ürünün satışının yapıldığı küçük işletme olmaları bakımından önem taşıyor. Fiyat aralıkları açısından marketlere göre daha uygun birçok ürün satılmaktadır. Mahalle aralarında bulunan ve çoğu zaman veresiye şeklinde çalışan küçük işletmelerden oluşmaktadır. Aile arasında devam eden bakkal yöntemi dışarıdan bir başka kişinin çalışmaya başlaması şeklinde de olmaktadır. Maliyeti ve giderleri fazla olan işletmeler arasında bulunmaktadır. Daha küçük bölgelerde ve daha küçük dükkanlarda veresiye ve normal nakit alış verişi sağlanarak da satışlar yapılmaktadır.

Bakkal Açma Şartları

Bakkal açmak herkesin belirli dönemler içinde hayalini kurduğu alanların başında gelmektedir. Mahalle ve sokak aralarında ihtiyaç duyulan ürünleri geç saatlere kadar satışının yapıldığı dükkanlardır. Mahalle sıcaklığı ve komşuluk açısından da bakkallar günümüzde de en çok tercih edilen alanların başında gelmektedir. Son zamanlar içinde bakkalların yerini süper marketler almaya başlamış ve açık kalan bakkal sayısında sürekli olarak bir azalış meydana gelmeye başlamıştır.

İnsanların her türlü ihtiyacı için nakit alışverişinin olmadığı durumlarda veresiye usulü ile çalıştıkları dükkanlardır. Sıcak arkadaş ve dost çevresi açısından da olması gereken dükkanlarda biridir. Maliyeti yüksek ve işletme oranı da potansiyeli de fazla olan gelir ve gider dengesine sahip olarak işletilmektedir. Bakkal açma maliyetleri dükkanlara gelen zamlar ve ürünlere gelen zamlar nedeniyle sürekli olarak değişmektedir. Sabit bir fiyat aralıkları yoktur ve oluşmamaktadır.

Bakkal Açmanın Ortalama Maliyeti

Bakkal Açmanın Maliyeti Ne Kadar? için maliyet bulundukları sokak ve mahallelere göre farklılık gösterebilmektedir. En çok tercih edilen ve insan yoğunluğunun fazla olduğu ilçelerin mahalle aralarında bulunan bakkalların kira oranları da yüksek olmaktadır. Ürün fiyatlarına gelen sürekli artışlar bakkal fiyatlarını da etkilemeye başlamıştır. İnsanların en uygun fiyatlı olan ürünleri bu tür küçük işletmelerde bulmaya başlaması bakkalların önemini artırma konusunda başarılı adımlar atılmasını sağlamaktadır. Zaman içinde değişen yaşam koşulları ve her alanda bir zincir marketin oluşu da bakkala gelen ve alışveriş yapan idam sayısının da bu durumdan etkilenmesine neden olmuştur. Maliyet aralıkları sürekli olarak değişmektedir. Maliyeti etkileyen unsurlar arasında dükkan konumu, yoğunluk ve merkezi olma derecesi belirlemektedir.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli