>


	
	Berber Dükkanı Nasıl Açılır? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

		
	

	

	
e
sv
<center

Berber Dükkanı Nasıl Açılır?

925 okunma — 26 Ocak 2022 16:41

Berber dükkanı nasıl açılır sorusu kolaylıkla yanıtlanabilir. Özellikle açılış sonrasında masrafının son derece düşük olması sayesinde berber dükkanı açarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Her zaman müşteri potansiyelinin de olması berber dükkanını açmak için önemli bir sebep olarak öne çıkıyor.

Berber Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Berber dükkanı nasıl açılır sorusunu yanıtlamak için belirli aşamaları yerine getirmeniz gerekiyor. İlk olarak diğer berberler arasından müşterilerinizin neden sizi tercih edeceğinizi kararlaştırmalısınız. Bunun için de nasıl bir hizmet sunacağınızı doğru kararlaştırmanız gerekiyor. Daha önceden deneyiminiz varsa ve eskiden dükkan açmışsanız eski müşterilerinizi de davet etmekten çekinmemelisiniz.

Berber dükkanı açmak için önemli noktaların başında ise bu alanda eğitiminizin olması gelir. Berberlik için kalfalık ve ustalık belgesine sahip olmalısınız. Bunlar aynı zamanda deneyiminizi de gösterir. Berberlik hakkında bilginiz ve deneyiminiz yoksa berber dükkanı açamayacağınızı bilmelisiniz. Aynı şekilde ustalık belgeniz de yoksa berber dükkanı açamazsınız.

Belgenizin bulunduğu varsayılırsa bu durumda eğer ilk kez dükkan açıyorsanız gerekli olan malzemeleri temin etmelisiniz. Berber malzemeleri çok çeşitlidir ve her birisi yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak açısından yararlı olacaktır. Bu kapsamda makas, koltuk, saç kesme aletleri, havlu gibi öncelikli olanlara mutlaka imkan tanımalısınız. Sonrasında kalan küçük sayılabilecek gerekli malzemelere ise dükkan açıldıktan sonra da olanak verebilirsiniz.

Berber dükkanınızı açmak için gerekli olan yeri kiraladıysanız burada ne kadar süre bulunacağınızı hukuksal sözleşmeler ile koruma altına almanız da önemlidir. Aksi halde mülk sahibinin bir anda dükkandan çıkmanızı talep etmesi işleriniz açısından oldukça kötü olacaktır.

Bunun yanında kiraladığınız alanın en az 30 metrekare olması da gerekiyor. Tuvaletin de olması hem kendinizin kullanması hem de müşterilerinizin kullanması için yararlı olacaktır.

Berber Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Berber dükkanı nasıl açılır sorusu için toplayacağınız belgeler de önem taşıyor. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdan örneği ve ikametgah belgesi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Kira sözleşmesi veya tapu örneği
  • Vergi levhası fotokopisi
  • Esnaf odasına kayıt
  • SGK’dan alınan belge ile belediyeye başvuru yapabilirsiniz.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli