>


	
	Bilgisayar Tamircisi Nasıl Açılır? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	

	
e
sv

Bilgisayar Tamircisi Nasıl Açılır?

669 okunma — 15 Ocak 2022 17:37

Bilgisayar tamircisi nasıl açılır sorusu teknoloji ile iç içe olanlar için önem taşıyor. Özellikle maliyetlerin görece düşük tutulması ve çok fazla ihtiyacın oluştuğu bir alan olmasından kaynaklı olarak bilgisayar parçası ve tamir dükkanı açmak önemli kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Bilgisayar Dükkanı Açmak İçin Yapılacaklar

Bilgisayar tamircisi ve dükkanı açmak için en temelde bu işi yapacak yeterli bilgi birikiminiz olması gerekiyor. Özellikle bilgisayar yazılım ve donanımlarına aşina olmanız, kolay şekilde işlemleri yapacak olmanız önemli avantajlar sağlayacaktır. Temel olarak yapacağınız işler PC toplama, donanım sorunlarını çözme, format atma, yazılım yükleme gibi işlemler olacaktır.

En başta kendinize ait bir iş yeri yoksa uygun fiyatlı kiralık yerleri tutmalısınız. Genel olarak kaldırıma sıfır olan dükkan tutmanız daha görünür hale gelmeniz açısından yararlıdır. Ancak normal dükkan fiyatlarının çok yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsanız bu durumda iş hanlarının katlarında da dükkanınızı tutabilirsiniz.

İkinci aşamada ise dükkanda satış ve tamir kısımlarını ayırmanız yararlı olacaktır. Eğer dükkanınızda tuvalet ve mutfak da varsa bu avantaj olacaktır. Başlangıç, eğer oturmuş bir müşteri profiliniz yoksa tek başınıza çalışmanız daha yararlıdır. Fakat müşteri sayınız arttıkça ve verilen işlere yetişmemeye başlayınca yanınıza personel alabilirsiniz.

Bilgisayar Dükkanı İçin Malzeme Temini

Bilgisayar tamircisi ve parça satışı dükkanınız için en önemli nokta malzemeleri ucuz şekilde temin etmenizdir. Yazılım ve format gibi işlemler için masraflarınız çok düşük olacaktır. Ancak donanım tamiri veya değişimi gerekiyorsa bu durumda parçaları ucuz temin edebilirseniz önemli kâr elde edebilirsiniz. Örneğin müşteriniz bilgisayarınıza SSD taktırmak istiyor ve siz de ona hem montaj hem de ürün temini ile fiyat vereceksiniz. Kaliteli ancak uygun fiyatlı SSD seçtiğinizde buradan elde edeceğiniz kazanç yüksek olacaktır.

Format gibi işlemlere ise tamamen kendiniz fiyat belirleyebilirsiniz. Sadece format atmakla yetinmeyip kullanıcıya gerekli olan diğer programları da yükleyerek fiyatın bir nebze daha yüksek olmasını da sağlamanız mümkündür. Aynı zamanda dükkanınızın içinde görünür olacak yedek parçalar, monitörler ve benzeri parçalara da yer vermeniz yararlı olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Berkan Soyalp 1 sene önce
  • Makale çok işe yaradı, programcılık mezunuyum tamircilik düşünüyorum