>


	
	Blog Açarak Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Blog Açarak Para Kazanmak

665 okunma — 19 Ocak 2022 11:01

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açarak para kazanmak pek çok kişinin hayalini süsleyen bir uğraş olarak gözüküyor. Günümüz şartlarında yapılabilecek en güzel ve en keyifli işler arasında olduğu söylenebilir. Pasif gelir arayanların ilk tercihleri arasında yer alan blog ile para kazanmak, bazı kriterlere dikkat edildiği sürece blog sahibine ciddi gelirler kazandırabilir.

Blog açmanın da elbette belli kuralları var. İlk olarak ne tür yazılar yazmaktan hoşlandığınıza karar vermelisiniz. Sadece daha çok kazanç sağlayayım maksadıyla bilmediğiniz konular hakkında da yazılar yazarsanız o zaman başarısızlığa neden olacaksınız. Blog yazarak gelir elde etmenin en önemli yolu, bildiğiniz konular hakkında yazmak olacaktır.

Blog Yazıları İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Yukarıda da söz ettiğimiz üzere ilk olarak bilgi sahibi olduğunuz bir konu seçmeli ve o konu üzerine yoğunlaşmalısınız. Yazılarınız kusursuz olmalı ve SEO uyumlu olmalı. SEO uyumlu yazı için aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Hazırladığınız yazılar kopya içerik olmamalı. Tamamı özgün olmalı.
  • Belirlediğiniz anahtar kelimeler uygun bir şekilde kullanılmalı.
  • SEO eklentisi kullanıyorsanız açıklama kısmına da 110-135 karakter arası açıklama girilmeli.
  • Yazılarınız minimum 300 kelimeden oluşsun.
  • Kullanacağınız görseller özgün olmalı.

Bu kriterler göz önüne alınarak hazırlanan yazılar, arama motorlarının da dikkatini çekecektir. Bu sayede hazırladığınız yazılar ön sayfalara gelerek ziyaretçilere ulaşacaksınız.

Blog ile Nasıl Para Kazanılır?

Blog açarak para kazanmak için bazı şartları sağlıyor olmanız lazım. İlk olarak sitenizde en az 10-12 adet tamamı özgün yazıların yayınlanması şart. Bunun yanı sıra tema tasarımınız da şık ve düzgün olmalı. Hakkımızda, gizlilik politikası, iletişim gibi sayfalarınızın da olması gerekmektedir.

Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra Google Adsense programına başvurabilir ve web sitenizde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Adsense başvurunuz incelendikten sonra olumlu ya da olumsuz tarafınıza dönüş yapılacak.

Adsense dışında web siteniz yüksek ziyaretçi sayılarına ulaştığı zamanda reklam alabilir ve sitenizde ücretli tanıtım yazıları yayınlayabilirsiniz. Bu sayede gelirlerinizde artmış olacaktır. Gelir elde edebilmek için ziyaretçi sayınızı arttırmak önceliğiniz olmalı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli