>


	
	Blog Yazarak Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	

	
e
sv

Blog Yazarak Para Kazanmak

1558 okunma — 03 Ocak 2022 15:13

Blog Yazarak Para Kazanmak: Reklam Geliri

Blog Yazarak Para Kazanmak için öncelikli olarak sitenizi kurmanız ve yayına başlamanız gerekiyor. Günümüzde çok çeşitli yöntemler ile blog sitesi oluşturabilirsiniz. İsterseniz WordPress gibi hazır altyapıları kullanarak site kurma işlemlerinize çok daha fazla hız verebilirsiniz. Bu türden hazır sistemler kontrol açısından da kolay olduğundan sorunsuz şekilde sitenizi yönlendirmenizi sağlar.

Blog yazarak kazanç sağlamak bu siteyi belirli bir alana dönük olarak hazırlayabilir veya genel blog haline getirebilirsiniz. Günümüzde genel blogların sayısı fazla olduğu için hit çekmek açısından yeteri kadar başarı sağlayamayabilirsiniz. Ancak özellikle niş olarak tabir edilen, belirli bir konuya dönük olarak blog hazırlamanız halinde alacağınız karşılık çok daha fazla olacaktır.

Sitenizi kurduktan ve içeriklerin girişini yaptıktan sonra kazanç elde etmek için reklam gelirlerine ihtiyacınız olacaktır. Bunu sağlamak için Google Adsense gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu sistem sitenizde yayınladığınız reklamlara tıklama başına kazanç üzerine kuruludur. Doğal olarak sitenize ne kadar çok ziyaretçi gelir ve reklamları tıklarsa kazancınız da o kadar artacaktır. Yüksek ziyaretçi çeken sitelerin sadece Adsense üzerinden bile önemli kazançları bulunur.

Diğer bir yöntem ise sponsor reklamlar yayınlamanız olacaktır. Sponsor reklamlar için sitenizin alanında öne çıkan bir site olması gerekir. Örneğin kahve üzerine bir blog kurduysanız bir kahve markası sitenize sponsor reklam verebilir. Bu reklamların ücretini ve yayınlanacağı süreyi tamamen kendiniz seçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmet İncelemeleri

Blog üzerinden para kazanmak için ürün ve hizmet incelemeleri yapmanız da kazanç elde etmenizi sağlar. Özellikle firmalar sık ziyaret edilen sitelere ürünlerinin tanıtımını yapması için teklifte bulunabilir. Bu sayede hem ürünü kullanabilir hem de bundan kazanç sağlayabilirsiniz. Örtülü reklam olarak da bilinen bu yöntemi deneyebilmek için ise sitenizin ziyaretçi sayısının artması ve alanında otoriter hale gelmesi gerekir.

Diğer Yapılacak Kazanç Fikirleri

Blog sayfasından kazanç sağlamak için satış ortaklığı anlaşması, çeşitli üyelikler ve marka pazarlama anlaşmaları da yapabilirsiniz. Her durumda kazancınızı sağlayacak olan nokta sitenizin ziyaretçi sayısının yüksek olması ve alanında dikkate değer bir konuma gelmesidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli