>


	
	E-Ticaret Yapmak İçin Gerekenler - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

E-Ticaret Yapmak İçin Gerekenler

812 okunma — 08 Ocak 2022 21:24

E-ticaret yapmak için gerekenler özellikle dijital dönüşüm süreci ile birlikte önemli kazançlar sunan bir alternatif olarak öne çıkıyor. Dijital olanakların artmasıyla beraber önemli bir yükseliş yaşayan e-ticaret, günümüzde çoğu kişinin ticaret yapmasını mümkün kılıyor. E-ticaret ile birlikte önemli kazançlar elde etmeniz de mümkün olabilir.

E-Ticaret İçin Ürün Seçmek

E-ticaret yapmak için ilk olarak doğru ürün seçimi yapmanız gerekiyor. Başka bir deyişle hangi ürünü satacağınıza ve piyasada nasıl karşılık göreceğine karar vermelisiniz. E-ticaret rekabetin çok olduğu bir alandır ve bu alanda işlerinizi sürdürmeniz için doğru ürünleri bulmaya özen göstermeniz gerekir. Temel olarak iki şekilde e-ticaret yapmanız mümkündür. İlki kendi üretiminiz olan ürünlerin satışını yapabilirsiniz, diğeri ise toptancılardan ürün alarak bu ürünleri perakende olarak satabilirsiniz.

Kendi üretimini yaptığınız ürünlerin satışı daha fazla kâr getirebilir. Fakat bu ürünleri ortaya çıkarmak zahmetli ve iş gücü gerektirebilir. Doğrudan toptancılar üzerinden aldığınız ürünlerin satışını yapmanız özellikle hızlı ve çok satış yapmanız açısından yararlı olacaktır. İnternet üzerinden günümüzde pek çok şey satabilirsiniz. Özel tasarım ürünlerden sık kullanılan ürünlere kadar rekabetin görece az olduğu bir alanda bulunmanız satışlarınız üzerinde olumlu etkiler taşıyacaktır.

E-Ticaret Yapmak İçin Adım Atmak

E-ticaret yapmak için belirli noktaları göz önünde tutmanız gerekiyor. İlk olarak fatura kesmeniz için şahıs şirketi kurmuş olmalısınız. Şahıs şirketi yerine isterseniz LTD şirket de kurabilirsiniz ancak bunun masrafları çok olacağı için LTD şirket kurulumunu ilk başlarda tercih etmemeniz yararlı olacaktır.

Şahıs şirketinizi kurduktan sonra ürünlerinizi alıcılar ile buluşturmak için hazır pazaryerleri üzerinden satış yapabilir veya kendi e-ticaret sitenizi kurarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kendi e-ticaret sitenizi kurmak özellikle elinizdeki sermaye kısıtlıysa biraz masraflı olabilir. Bunun yerine hazır pazaryerleri üzerinden satışlarınızı başlatmanız kâr elde etmeniz açısından yararlı olacaktır. Sadece yurtiçi olarak değil bu siteler üzerinden yurtdışına da satış yapabilirsiniz.

Bir diğer nokta ise sosyal medya hesapları üzerinden de satış yapabilirsiniz. Ancak sosyal medya hesaplarınızdan satış yapmak için takipçi sayınızın yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Satış yaptığınız ürünleri doğru anlatmak, gönderimine dikkat etmek ve müşteri memnuniyeti sağlamanız başarılı e-ticaret için hiç unutmamanız gereken yöntemlerdir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli