>


	
	Editörlük Yaparak Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

662 okunma — 24 Ocak 2022 14:02

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi de editörlük yapmaktır. Günümüzde makale yazarlığı oldukça gelişmiş bir iş koludur. Bunun yanı sıra editörlük hizmeti de vererek makale yazarlığından çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Üstelik editörlük yaparak kendinizi de her alanda geliştirebilirsiniz. Sitelerde yer alan yönetici panelini öğrenme, makale yazmanın inceliklerini ve SEO konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Editörlük yaparak para kazanmak için elbette bazı önemli noktalara da dikkat etmelisiniz. Makale yazarlığında yalnızca yazılarda anahtar kelime kullanım yoğunluğuna dikkat etmeniz bile yeterli gelecektir. Ancak editörlükte ise hem anahtar kelime yoğunluğunu takip edecek hem de hazırladığınız içeriği web sitesine SEO uyumlu bir şekilde eklemeniz ve yayına almanız gerekecektir.

Editörlük Nedir, Nasıl Para Kazanılır?

Editörlük, hazırlamış olduğunuz makaleleri/içerikleri web sitesine girerek yayına almaktır. Görüldüğü üzere editörlüğün makale yazarlığından farkı da budur. Editörlük aynı zamanda makale yazarlığından çok daha fazla getiri sağlayacaktır. Örneğin 1000 kelimelik bir makaleyi 40 liraya hazırlıyorsanız, editörlükte bu fiyat çok daha yüksek olacaktır. Editörlük yaparak para kazanmak bu açıdan oldukça karlıdır.

Editörlükte en büyük avantajlardan biri de en az haftalık ya da aylık iş alımı yaparsınız. Örneğin anlaştığınız bir kişiyle 30 günlüğüne anlaşmaya varırsınız. Bu süreç boyunca her gün 500 kelime makale gireceksiniz. Makale yazarlığında 30 adet 500 kelime makale ücreti ortalama 600 lira civarı tutacaktır. Ancak editörlükte ise bu rakam en az %25 daha fazla olacaktır.

Editörlük ile Makale Yazarlığı Arasındaki Fark Nedir?

Makale yazarlığı ile editörlük arasında çok ciddi farklar vardır. Örneği makale yazarlığında yalnızca hazırladığınız içerikten sorumlusunuzdur. Fakat editörlükte ise hem içerikten sorumlusunuz hem de bu içeriğin yayın hayatına alışından sorumlusunuz. Yani hazırladığınız içeriği web sitelerine girerek yayına alırsınız.

Bir içeriği yayına almak için belli başlı kriterlere de dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak hazırladığınız içeriklerde,

  • Makale yazarlığında yer alan tüm kurallar geçerlidir. (İmla kuralları, anlatım bozukluğu gibi konulara dikkat edilmeli)
  • H etiketleri kullanılmalı
  • Özgün resimler kullanılmalı
  • SEO için gerekli girişler doldurulmalı
  • Etiketler girilmeli

Gibi konulara dikkat edilmelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli