>


	
	Evde Mum Yapımı - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	

	
e
sv

Evde Mum Yapımı

1071 okunma — 15 Ocak 2022 11:04

Evde Mum Yapımı

Son ayların en popüler ve en dikkat çekici iş kollarından olan evde mum yapımı, her geçen gün popülaritesini arttıran iş kolları arasında yer alıyor. Özellikle son bir sene içerisinde bu iş kolu oldukça yaygınlaşmış ve tüketicilerde bu şık ve hoş kokulu ürünlere yönelik ilgisini arttırmış durumda. Evde iş imkanı arayanlar için oldukça güzel bir fırsattır. Sanatsal yetenekleriniz ile el becerinize güveniyorsanız siz de evinizde sıcak bir ortamda kendinize özgü mumlar üretebilir ve bunu satabilirsiniz.

Evde mum yapımı konusu son zamanların en çok merak edilen ve aranan konuları arasında yer alıyor. Bu şık ev aksesuarları en çok talep gören ev dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor. Yapacağınız mumlar iki boyutlu olabileceği gibi dilerseniz üç boyutlu mumlarda üreterek ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Evde Mum Nasıl Yapılır?

Bu işe gönül vermiş kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de budur. Evde mum yapıp satmak için ilk olarak bir mum yapımı kursuna gitmenizde yarar var. Bunun yanı sıra sırf getirisi için değil bu işi gerçekten severek yapmalısınız. Aksi takdirde sevmeden yaptığınız bir işte başarılı olma olasılığınız yoktur. Bu kurslar sayesinde işin püf noktalarını ve yeni teknikleri hızla öğrenebilirsiniz.

Evde mum yapımı ile ilgili gerekli eğitimi aldıktan sonra şirket kurulumu yapın. Tüm bu temel işler bittikten sonra üreteceğiniz mumların pazarlama stratejilerini geliştirin. Hangi ürünleri nerede, ne kadar satabilirim gibi soruları kendinize sorun.

Ev Yapımı Mumlar Nerede Satılır?

Ev yapımı mumları satmak için öncelikli hedefiniz pazaryerleri olmalı. Trendyol, N11, Gittigidiyor gibi platformlarda sanal mağaza açarak ürünlerinizi burada satabilirsiniz. Öte yandan Instagram platformunu da kullanmayı ihmal etmeyin. Instagram, arkadaşlık uygulamasından daha çok adeta bir satış yeri olmuştur. Bu sayede ürünlerinizi Instagram üzerinden de kolayca satabilirsiniz.

Tüm bunlarla beraber kendi web sitenizi açarak online sipariş almaya da başlayabilirsiniz. Böylelikle Instagram, pazaryerleri ve web sitenizdeki satışlar ile birlikte çok daha fazla kişiye ulaşabilir ve çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Ferhat Dalkılıç 1 sene önce
  • Gerçekten harika bir yapım sayenizde bilmediğimiz çok şey öğrendik ben de denedim evde mum yapma fikri çok iyi

avatar
  • Ferhat Dalkılıç 1 sene önce
  • Gerçekten harika yapım tebrik ederim sayenizde ben de denedim çok teşekkürler