>


	
	Girişimcilerin Odaklanma Problemi Nasıl Çözülür? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

		
	

	

	
e
sv
<center

Girişimcilerin Odaklanma Problemi Nasıl Çözülür?

808 okunma — 09 Ocak 2022 10:56

Girişimcilerin Odaklanma Problemi Nasıl Çözülür?

Pek çok girişimcinin yaşadığı en büyük problemlerden biri odaklanma problemidir. Çoğu zaman bu alışkanlık öyle bir hal alır ki girişimciler en basit sorunun bile üstesinden gelemez. Günümüz dijital çağında odaklanmayı engelleyecek çok sayıda faktör mevcut. Bu problemden dolayı girişimcilerin verimlilikleri çok ciddi boyutlarda düşüş gösterir. Girişimcilerin odaklanma problemi çok büyük engelleri de beraberinde getirir.

Odaklanma problemi yüzünden verimliliği düşen bir girişimci buna paralel olarak gelirlerin de azalmasına sebep olur. Bununla birlikte işe odaklanılmadığından ötürü yapılan işte kalitesizlik ortaya çıkar ve girişimciye yönelik çıkan fırsatlarda uçar gider. Odaklanma problemi tüm insanlık için ciddi bir sorun teşkil etse de girişimciler için bu problem hayati sonuçlar doğurur. Bu yüzden girişimcilerin zihinlerinin boş ve işlerine tam bir şekilde odaklanması gerekir.

Hayır Demeyi Öğrenin

Girişimcilerin karşısına hayatları boyu çok sayıda fırsat çıkar. Kimi zaman bu fırsatlar girişimciler için müspet olurken kimi zaman uygun koşullar sağlanamadığından dolayı bu fırsatlar girişimcinin orta ya da uzun vadede zarar görmesine sebep olur. Girişimcinin karşısına çıkan fırsat ilk olarak çok iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. “Bu fırsatı değerlendirmek için doğru zaman mı?” sorusunu soran girişimci, uygun koşullarda olmadığı kanaatini getirim bu soruya hayır demekten asla çekinmemeli. Bu tür cazip fırsatlara karşı hayır diyemeyen bir girişimci mutlaka bir başka arkadaşına danışmalı.

Sevdiğiniz İşi Yapın

Bir girişimci sevmediği bir işi yapıyorsa mutlaka odaklanma problemi yaşayacaktır. Günümüzde en çok yanlışa düşülen durumlardan biri de mesleklerin kazanç cazibelerine kanılmasıdır. Halbuki hangi iş olursa olsun eğer kişi o işi severek yapıyorsa mutlaka başarı da sağlayacaktır. Ancak kazancı ne kadar yüksek olursa olsun kişi sevmediği bir işi yapıyorsa mutlaka odaklanma problemi yaşayacaktır. Bunun sonucunda da başarısızlık elde edilecektir. Girişimcilerin odaklanma problemi hususunda en çok yara aldığı konulardan biri de budur.

Tek Bir İşe Odaklanın

En önemli konulardan biri de budur. Girişimci, kazanç getirisi yüksek olduğu bir başka işe de kalkışırsa mutlaka odaklanma problemi yaşayacaktır. Bunun sonucunda da başarısızlık o girişimciyle beraber olacaktır. Mutlaka elinizdeki tek işe odaklanın ve bu işte maksimum fayda elde edebilmek için olabildiğince zihninizi yorun.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli