>


	
	Google Adsense ile Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Google Adsense ile Para Kazanmak

663 okunma — 30 Ocak 2022 10:52

Google Adsense ile Para Kazanmak

Google Adsense ile para kazanmak pek çok bilişimci ve blogcunun hayallerinden biridir. Günümüzde açılan blogların büyük bir kısmı Adsense reklamlarını ziyaretçilerine sunar. Ziyaretçilerde bu reklamlara tıklayarak site sahibine para kazandırır. Reklam ortaklığı olarak da bilinen Google Adsense, site sahiplerinin reklamlarını göstermeleri karşılığında para ödemesi yapar. Oldukça popüler olan Google Adsense programına gazetelerde dahil pek çok blog sitesi olan kişilerde dahil oldu.

Google Adsense programına dahil olabilmek için elbette bazı kriterleri de sağlıyor olmanız lazım. İlk olarak bir web sitesine ihtiyacınız olacak. Adsense programına dahil olmak için web sitenizle ilgilenmeniz de gerekecek. Aksi takdirde bir süre sonra Adsense hesabınızı kapatabilir. Adsense ile yüksek rakamlar kazanabilmek için ziyaretçi sayınızın da yüksek olması gerekecek. Ne kadar çok ziyaretçi sayınız fazla olursa o ölçüde para kazanırsınız.

Google Adsense’e Nasıl Başvurulur?

Google Adsense programına dahil olmak için yukarıda da belirttiğimiz üzere aktif bir web sitenizin olması gerekmektedir. Bunun dışında Adsense tarafından hesabınızın onaylanması için aşağıdaki kriterleri de sağlıyor olmanız gerekmektedir.

  • Aktif bir web siteniz olmalı
  • Minimum 15 adet 200 kelime makale girişi olmalı.
  • Sitenizde en az 2-3 kategori olmalı
  • Her kategoride dengeli bir şekilde içerik girişi yapılmalı. Sadece bir kategoriye tüm içerikler girilmemeli.
  • Yazılarınızın tamamı özgün olmalı.
  • Göz yormayan ve hoş bir tema kullanmalısınız.
  • Sitenizde iletişim, hakkımızda ve gizlilik politikaları gibi sayfalar olmalı

Tüm bu kriterleri karşıladıktan sonra adsense.google.com adresinden yeni kayıt oluşturarak Adsense’e başvurabilirsiniz.

Google Adsense Ne Kadar Kazandırır?

Google Adsense ile para kazanmak için sektör seçimi de önemlidir. Örneğin haber siteniz varsa rekabet fazla olduğundan ve reklam verenlerin sayısı az olduğundan dolayı çok fazla kazanç sağlamaz. Ancak finans, ekonomi sektörlerine yönelik bir bloğunuz var Adsense çok güzel rakamlar kazandıracaktır size. Finans sektöründe ortalama TBM oranı 1 liradır. Yani her ziyaretçiniz reklamlara tıkladığında 1 lira kazanırsınız. Günde 300 kişinin reklamlarınıza tıklaması ile günlük kazancınız 300 lira olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli