>


	
	Halı Saha Açma Maliyeti Nedir? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Halı Saha Açma Maliyeti Nedir?

903 okunma — 20 Ocak 2022 15:31

Halı Saha Açma Maliyeti Nedir? hem eğlenceli hem de oldukça karlı bir iş fikridir. Türkiye’de sporla uğraşan çok fazla kişi vardır. Özellikle futbol Türkiye’de çok fazla oynanan bir spordur. Kişiler çok küçük yaşlardan itibaren mahallelerinde bulunan küçük sahalarda futbol oynar.

Halı Saha Açmak İçin Gerekenler

Halı saha açmak için gerekenler aslında sadece sermaye ve izin almaktır. Kişilerin elinde halı saha için yeterli olan sermaye bulunduğu zaman halı saha açma girişiminde bulunabilir. Kişiler sermayeyi tamamladıktan sonra halı saha kurmak için bir proje hazırlamalıdır. Bu projeler genelde 3D bir tasarım olmalıdır. Proje hazırlandıktan sonra halı saha açabilmek için belediyeye başvurulmalıdır. Belediyeye başvuru yapılırken gerekli olan bazı belgeler de verilmelidir. Halı saha ruhsatı için gerekli belgelerle belediyeye başvurduktan sonra izin çıkarılırsa eğer halı saha kurulumlarına başlanmalıdır. Kurulum işlemlerine de halı sahanın alt yapısıyla başlanmalıdır. Alt yapı tamamlandıktan sonra halı saha için en önemli hususlardan biri olan aydınlatma yapılmalıdır. LED projektörler ile bir aydınlatma sistemi kurulmalıdır.

Halı sahanın tabanına suni bir çim konulmalıdır. Suni çim seçimi çok önemlidir. Uzun süre dayanıklı olabilmesi için kaliteli çim tercihi yapılmalıdır. En az 50 mm kalınlıkta olmasına dikkat edilmelidir. Halı sahanın içi kadar çevresi de önemlidir. Halı saha için soyunma odası, duş, tuvalet, kafeterya gibi bir sosyal tesis de kurulmalıdır. Bunun yanında maç sonrası bir ikram servisi de sunulmalıdır. Gelen kişilerin araçlarını park edebilmeleri için çevreye bir otopark da yapılmalıdır.

Halı Saha Açma Maliyeti

Halı Saha Açma Maliyeti Nedir? arazinin kirası ya da fiyatı haricinde yaklaşık olarak 500.000 TL gibi bir miktardır. Bu maliyete güzel bir halı saha kurulumu gerçekleştirilebilir. Türkiye’de yaklaşık olarak 10- 12 bin adet halı saha bulunmaktadır. Halı sahalardan gelen toplam kazanç da ortalama ayda 40 bin lira civarındadır. Bu sebeple aslında 500.000 TL olan halı sahanın gideri halı sahanın kullanılmasına göre kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Daha çok genç ve kalabalık olan bölgelere kurulduğu zaman ciddi rakamlar elde edilebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli