>


	
	Halı Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

		
	

	

	
e
sv
<center

Halı Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

849 okunma — 19 Ocak 2022 13:19

Halı yıkama dükkanı hem müşteri potansiyeli yüksek hem de karlı bir iş olduğu için pek çok kişinin iş yeri açma fikirleri arasında yer alır. Halı yıkama işlemi eskiden ev sahipleri tarafından yapılırdı. Fakat artık halı yıkamak için zaman ya da mekan oldukça kısıtlı olduğu için kişiler halı yıkamacı yardımıyla halılarını yıkatmaktadır.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak İçin Yapılacaklar

Halı yıkama dükkanı açmak için devir almak ya da sıfırdan kurmak gerekmektedir. Bununla birlikte müşterilere ulaşmak ve düzgün işlemler yapmak için ruhsat, personel çalıştırma ve ekipman alırken dikkat edilmelidir. Bu sebeple ilk olarak bu sektöre verilecek sermaye ilk olarak belirlenmelidir. Alınacak olan makineye, dükkan ve ekipmanlara göre ortalama bir sermaye belirlenebilir. Gelen müşterileri memnun etmek ve müşteri potansiyelini artırmak için tam donanımlı halı kurutma makineleri ve personellerin olduğu bir dükkan açılması gerekir. kişilerin servis ağı geniş olduğu zaman halı yıkama sektöründe en başta belirledikleri sermayeyi çok kısa bir süre içerisinde kazanabilecekleri söylenebilir.

Halı yıkama dükkanını devir alacak kişilerin daha fazla sermayeyle başlayacakları söylenebilir. Çünkü bu dükkanların hali hazırda müşterileri vardır. En baştan dükkan açılacaksa daha küçük bir sermayeyle açmak mümkündür. Halı yıkama dükkanı açmak için makineler hakkında teknik bilgilere hakim olmak yeterlidir. Zaten halı yıkamayı bu makineler ve makineleri kullanan personeller yapacağı için işletme sahibinin dükkan için yapması gereken ekstra bir durum yoktur.

Halı Yıkama Ekipmanları

Halı yıkama dükkanı için malzemeler halıların yıkanacağı makineler, bu makinelerde kullanılacak ve halı için uygun olan deterjanlar, halıların evden alınıp firmaya getirilmesi için bir ulaşım aracı, temiz halıların sarılacağı plastik poşetler yeterli olacaktır. Tüm bu işler ile uğraşan birkaç personelin alımı da halı yıkama dükkanını açmak için yeterli olacaktır. Burada önemli olan her türlü halıyı yıkayabilecek potansiyelde makinelere sahip olmaktır. Halıların yapısını ve rengini değiştirmeden en hijyenik halı yıkama işleminin gerçekleştirilmesi önemlidir. Aksi takdirde müşteriler bir kez daha aynı yıkamacıyı tercih etmez. Fakat yıkamadan memnun olan kişiler sürekli olarak aynı halı yıkamacıda halılarını yıkatmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli