>


	
	Instagram’dan Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Instagram’dan Para Kazanmak

750 okunma — 14 Ocak 2022 10:26

Instagram’dan Para Kazanmak

Pek çok kişinin hayallerinden biri de Instagram’dan para kazanmak ve bu geliri her geçen gün katlamaktır. Günümüzde Instagram üzerinden gelir elde eden sayısız içerik üreten var. Kimi sayfalar az kazanırken kimi sayfalar ayda on binlerce dolar gelir elde edebiliyor. Herkesin hayallerini süsleyen Instagram’da sayfa açmak için belli başlı şartları da taşıyor olmanız lazım.

Instagram’da sayfa açmadan önce ilk olarak ne tür içerik sunacağınıza karar vermelisiniz. Her ne kadar yayıncı sayısı fazla olsa da ilginç bilgiler, oyun gibi konulara yönelik içerikler oluşturabilirsiniz. Özellikle genç yaştaki oyuncu kitlesinin büyük bir çoğunluğu Instagram üzerinden oyun videolarını takip etmektedir.

Instagram’dan Nasıl Gelir Elde Edilir?

Instagram’dan para kazanmak için bazı şartları da taşıyor olmanız lazım. İlk olarak sayfanızın binlerce takipçisi olması son derece önemlidir. Ne kadar çok takipçiniz olursa o ölçüde gelir elde edebilirsiniz. Bunun içinde hizmet sağlayıcılardan belli başlı bazı hizmetleri satın alabilirsiniz. Takipçi satın alma, beğeni hizmeti, kaydetme hizmeti gibi çok sayıda hizmeti satın alabilirsiniz.

Bu noktadan sonra oluşturduğunuz kaliteli içerikler ile Instagram’daki reklam verenler sizleri keşfedecek. İzlenme, paylaşma ve kaydetme sayınız ne kadar çok olursa o ölçüde de kazanç elde etmiş olursunuz. Tüm bunların yanında kitleniz belli bir seviyeye ulaştıktan sonra Youtube kanalınıza da yönlendirme yaparak diğer taraftan da Youtube üzerinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Nasıl Bir Plan Hazırlanmalı?

İlk olarak sektörünüzü seçmelisiniz. Hangi alana yönelik video çekeceğinize karar vermelisiniz. En önemli husus da budur. İyi bir sektör seçmeniz durumunda ciddi izlenmeler ve buna paralel olarak ciddi gelirlerde elde edebilirsiniz.

Sektörünüzü belirledikten sonra yapmanız gereken en önemli şey ise takipçi sayınızı arttırmak olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar fazla gelir elde etmiş olursunuz.

İlk amacınız Instagram’da keşfete çıkmak olmalı. Bunun içinde çok kaliteli ve benzersiz içerikler sunmalısınız. Instagram’da keşfete çıkmak için videoları kullanabilirsiniz. Videolar, fotoğraflara göre çok daha hızlı keşfete düşmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Ömür Erkil 2 yıl önce
  • Günümüzün en cok ögrenmek istedigimiz konusu by galiba instagram dsn para nasıl kazanılır cok güzel özetlemişsiniz. Bir zaman biraz sabır ve iyi bir kitle elde ettinmi tamamdır

avatar
  • Onur Atak 2 yıl önce
  • Uzun suredir instagram üzerinde çalışıyorum, okuduğum yorumsal paylaşımınızdan sonra yanlış bilgiler edindiğimi anladım. Teşekkürler diliyorum makaleniz için 🙏