>


	
	Kafe Nasıl Açılır? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Kafe Nasıl Açılır?

849 okunma — 17 Ocak 2022 15:03

Kafe nasıl açılır sorusu kendisine ait işyerinin olmasını isteyenler tarafından merak ediliyor. Kafe açmak için öncelikle iyi analiz yapmalı, malzemeleri doğru temin etmeli ve işleyişi oturtmanız gerekiyor.

Kafe Açmak İçin Yer Seçimi

Kafe nasıl açılır sorusu için en önemli nokta kafenin bulunacağı konumdur. Eğer doğru konuma kafenizi açabilirseniz önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Fakat kimsenin tercih etmeyeceği veya genel yapıya uygun olmayan yerlere kafe açtığınızda müşteri potansiyeliniz düşük olacaktır.

Bunun için genel olarak ana cadde üstü, üniversite, yurt, site yakınları gibi bölgeleri tercih etmelisiniz. Özellikle üniversite, kampüs ve yurt yakını yerlerden dükkan seçerseniz kafenizin işleme olasılığı yüksek olacaktır. Fakat kafeyi tercih edecek insan profiline uygun olmayan yerlerde kafe açmanız halinde müşteri sayınız düşük olacaktır.

Kafe İçin Konsept Belirlemek

Günümüzde kafe nasıl açılır sorusu popüler bir soru olduğundan rakipleriniz oldukça fazla olacaktır. Bu yüzden rakiplerinizin önüne geçmek ve kendi kafenizin tercih edilebilir hale gelmesi için konsept açısından doğru kararlar vermelisiniz. Bunu sağlamak için kafenizin genel işleyişine, nasıl bir çerçeveye sahip olacağına ve aynı zamanda işleyişin nasıl devam edeceğine dikkat etmelisiniz.

Kafe tasarımı oldukça önemli olacağından günümüz popüler tasarımlarını uygulamanız gerekir. Bundan sonra ise menünün yani kafe içinde nelerin olması gerektiğine karar vermelisiniz. Bunu yapmak için de popüler kahve ve çay çeşitlerinin yanında yiyecek ve tatlı konularına karar vermelisiniz.

Genel olarak espresso, latte, filtre kahve, soğuk kahveler mutlaka menünüzde yer almalıdır. Siyah çayın yanında bitki çaylarına da yer vermelisiniz. Ayrıca tatlı çeşitleri de kafenizde bulunmalıdır. Özellikle kahve içenler yanında tatlı tüketiminden haz alabilir. Bunların yanında tost, sandviç gibi yiyecekleri de kafenizin konseptine ve bulunduğunuz bölgeye göre kararlaştırmalısınız.

Kafe Açmak Ne Kadar Tutar?

Kafe açma maliyeti kiraladınız dükkanın metrekaresine, yapılacak tadilata ve alınacak malzemelere göre farklılık gösterir. Ancak küçük bir alanda örneğin üçüncü nesil kafe tarzı bir yer açacaksanız bu durumda 100 bin TL sermaye ile işe başlayabilirsiniz. Büyük metrekare alanlar için tutar önemli şekilde artış gösterecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Fatma 2 yıl önce
  • benimde en büyük hayalim bir cafe açmak makalede verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler başarılar

avatar
  • Serkan 2 yıl önce
  • Bende kafe açmak istiyorum ilerde çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler