>


	
	Kasap Dükkanı Açmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	

	
e
sv

Kasap Dükkanı Açmak

645 okunma — 27 Ocak 2022 16:27

Kasap Dükkanı Açmak

İnsanoğlunun vazgeçilmez gıda kaynaklarından biri de hiç şüphesiz ettir. Beyaz ya da kırmızı fark etmeksizin etlerin, insan vücudu için önemi herkes tarafından biliniyor. Artan nüfusa karşın etlere olan talepte her geçen gün artış gösteriyor. Kimi zaman mevcut etler tüketiciler için yeterli olmuyor. Talebin bu kadar çok olması sebebiyle pek çok kişi de kasap dükkanı açmak istiyor.

Kasap dükkanı açmak için izlemeniz gereken birtakım önemli noktalar var. Bu hususların üzerinde durduktan sonra resmi olarak işletmenizi açabilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi kasaplıkta da usta olmanız çok önemlidir. Bu bakımdan yalnızca getirisi düşünülerek böyle bir işe kalkışmak kısa vadede size zarar verecektir. Doğrudan insan sağlığına etki eden bu durumun önüne geçilmesi için ürünlerin kaliteli noktalardan temin edilmesi oldukça önemlidir.

Nasıl Kasap Dükkanı Açılır?

Kasap dükkanı açmak için ilk olarak işletmenize uygun bir dükkan kiralamalısınız. Daha sonradan mağdur olmamak için uzun vadeli bir kiralama yapmanız ve yıllık Tefe-Üfe’ye göre zam artışını sözleşmede belirtmelisiniz. Aksi bir durumda dükkanı değiştirmek durumunda kalmak zorunda kalırsınız. Bunun yanı sıra tüm soğutucu dolapları, tezgahı ve kesim yerini de hazırlamalısınız. Etlerin bozulmaması için soğuk dolapların da kontrolünü sıklıkla yapmalısınız.

İşletmenizin sürekliliği için hangi hayvandan ne tür etlerin çıkacağını da çok iyi bilmelisiniz. Öte yandan her etin parçalanma biçimi de farklıdır. Bu yüzden etleri parçalara ayırırken de çok dikkatli olmalısınız.

Kasap Dükkanı Açmanın Maliyeti

Bir kasap dükkanı açmanın maliyeti, açılacak olan kasabın hizmeti ve büyüklüğüyle orantılıdır. Gurme kasap olarak tabir edilen ve çeşitli etleri barındıran bir kasapla mahalle kasabı olarak nitelendirilen ve klasik hizmet sunan bir kasabın maliyetleri farklı olacaktır.

Örneğin her kasapta T-bone, pikanya gibi gurme lezzetler bulunmaz. Mahalle kasabı olarak nitelendirdiğimiz bir kasabın faaliyete geçmesi için 30-35 bin liralık bir sermaye yeterli gelecektir. Buna ek olarak kasabınızda sunacağınız hizmetlere bağlı olarak bu rakam daha üst seviyelere de çıkacaktır. Kasap ile birlikte aynı zamanda restoran hizmeti de vermek isterseniz maliyetler birkaç katına kadar çıkabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli