>


	
	Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	

	
e
sv

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

622 okunma — 11 Ocak 2022 14:01

Kripto para madenciliği ile birlikte önemli gelirler elde edebilirsiniz. Son zamanlarda pek çok kişinin önemli kazanç sağlamak için başvurduğu kripto para madenciliği için ise belirli teknik konuları bilmeniz gerekiyor.

Madencilik yöntemi olarak temel olarak Bitcoin madenciliği anlaşılmaktadır. Kripto paralardan bazıları madencilik ile çıkarılmaktadır. Bazıları ise madenciliğe uygun değildir. Madencilik yani mining ile elde edilen kripto paralara dönük madencilik işlemlerine başlayabilirsiniz.

Günümüzde en çok Bitcoin madenciliği tercih edilmektedir. Bunun yanında ETH madenciliği de sık tercih edilir. Bilgisayar ve internet ile yapılan madencilikler günümüzde çok fazla rağbet gördüğü için görece zorlaşmıştır. Bu yüzden sadece bilgisayarınızın olması madencilik yapmak için yeterli olmayabilir. Temel olarak madencilik yapmak;

  • Donanım (ASIC) ile,
  • Cloud mining (bulut madenciliği) ile,
  • Bilgisayar ile gerçekleşmektedir.

Donanım ile Kripto Para Madenciliği Yapmak

Donanım yani bir parça ile madencilik yapmak son zamanlarda en sık ve verimli sonuç alınan yöntem olarak öne çıkıyor. Bu yöntemde özel olarak tasarlanmış olan cihaz ve benzeri entegreler kullanılmaktadır. Oluşturulmuş cihazlar madencilik için tasarlandığından mining yapımında rahatlıkla kullanılır. Bu özel cihazlar mining cihazı adı altında satılmaktadır. Satış ücreti yüksek olmakla birlikte kazandıracakları kazanç göz önünde tutulduğunda tercih edilir özellikler taşır.

Bulut Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bulut madenciliği pratik yapısı ile kolay şekilde madencilik işlemlerinin yapılmasını sağlar. Bu yöntem için de yine özel olarak tasarlanmış olan donanımlara ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda yeterli bilgi birikimi de mutlaka olmalıdır. Bu madencilik türünde mining hizmeti sağlayan firmaların CPU’su yani işlemcileri kullanılır. Kiralanan işlemciler herhangi bir yazılım veya entegre cihaza gerek bırakmadan kolay şekilde madencilik programlarını çalıştırmanıza olanak tanır.

Bilgisayar ile Madencilik Yapmak

Kripto para madenciliği için kendi bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Özellikle Bitcoin ilk çıktığında madenciler kendi bilgisayarları ile önemli oranlarda BTC çıkarımı yapabiliyordu. Ancak günümüzde madencilik popüler hale geldiğinden kendi bilgisayarınız ile madencilik yapmak zorlaşmıştır. Çünkü blok zincirindeki ağlar daha karmaşık yapıya sahip olmuştur. Yine de çok güçlü donanım özelliklerine sahip olan bilgisayarınız ile küçük kazançlar elde etmek için madencilik programlarını kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli