>


	
	Makale Yazarak Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Makale Yazarak Para Kazanmak

789 okunma — 11 Ocak 2022 11:53

Makale Yazarak Para Kazanmak

Web siteler için makaleler oldukça önemlidir. Web site sahipleri yeterli zamanları olmadığı için makaleleri çoğu zaman yazarlara yazdırmaktadır. Makale sektörü oldukça hareketli bir sektördür. Sektöre giriş yaparak sizlerde çok ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Sektöre yönelik talep her geçen gün artış gösteriyor. Siz ve varsa ekibinizde bu seçeneği değerlendirerek güzel rakamlar elde edebilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak için bu fırsatı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Makale yazarak hem genel kültürünüzü arttırabilir hem de güzel gelirler elde edebilirsiniz. Dilerseniz yarı zamanlı dilerseniz tam zamanlı yazarlık yapabilirsiniz. Evinizde masanızın başında bir elinizde kahve oturduğunuz yerden kolaylıkla bu işi yapabilirsiniz. Elbette makale yazabilmek için de belli becerilerin olması gerek. İlk olarak yazı dilinizin kusursuz olması ve anlatım bozukluklarına çok dikkat etmeniz gerekli.

Makale Yazmak İçin Neler Gerekli?

Kusursuz bir makale SEO uyumlu olmak zorundadır. Makale yazarak para kazanmak için bu olmazsa olmaz bir kriterdir. Peki SEO uyumlu makale nedir? SEO uyumlu makale, içeriğin Google algoritmalarına uyumlu olması demektir. Hazırladığınız içerik tüm kriterlere uygun bir şekilde hazırlandığı zaman arama motorlarında ön sıralarda yer alacaktır. Bu da site sahibi için kazanç demektir. SEO uyumlu makale için aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerek,

  • Hazırlanan içerik kopya olmamalı, tamamen özgün olmalı.
  • Gereksiz kelime kullanımı olmamalı.
  • Anahtar kelime kullanım yoğunluğuna dikkat edilmeli.
  • H etiketleri yerinde kullanılmalı.
  • Sık sık alt başlık kullanılmalı, detay verilmeli.
  • Bir cümlede 20’den fazla kelime olmamalı.

Bu şekilde hazırlanan içerikler SEO uyumludur. SEO uyumlu makale yazdığınız müddetçe ve kendinizi sektörde gösterdiğiniz sürece çok iyi kazançlar sağlayacaksınız.

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

Bu sorunun cevabı tamamen sizinle ilgili. Makale yazarak para kazanmak için günde bin kelime de yazabilirsiniz on bin kelimede yazabilirsiniz. Bu tamamen sizin performansınıza ilgili bir durum. Ortalama 100 kelimeye 3 lira kazanç elde ettiğinizde elde edeceğiniz geliri rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. Günde beş bin kelime yazdığınız takdirde ayda 4500 lira kazanç elde etmiş olursunuz. Üstelik bu işin size herhangi bir maliyeti de bulunmuyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli