>


	
	Oto Galeri Açmak İçin Gerekenler - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Oto Galeri Açmak İçin Gerekenler

660 okunma — 23 Ocak 2022 17:15

Oto galeri açmak özellikle son zamanlarda kişilerin özel araca yönlenmesinden dolayı çok fazla üzerinde Düşünülen bir konu olmaya başlanmıştır. Sadece sıfır araç da değil, oto galeride 2. El araç alım satımı da çok yapılmaktadır. Otomotiv sektörü her zaman devam edebilecek ve hiçbir zaman bitmeyecek bir meslek olarak kişilerin karşısına çıkar

Oto Galeri Açmak İçin Gerekenler

Oto galeri üzerinden iyi iş yapmak ve iyi bir kazanç sağlamak için kişilerin bu pazar hakkında geniş yelpazeli fikirlerinin olması şarttır. Özellikle araçlar hakkında bilgisi olan ve araçlara ilgisi olan kişilerin oto galeri açma şansı daha da yükselir. Bununla birlikte araç alım satımı talepleri sürekli arttığı için sektör hiçbir şekilde kapanmamaktadır. Kişiler kısa vadede al- sat yaparak yüksek meblağlar kazana bilmektedir. Fakat daha önceden hiç oto galeri açmayan kişiler sektöre yeni gireceği için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Oto galeri açmak isteyen kişilerin şu şartları yerine getirmesi gerekmektedir;

  • Oto galeri açacak olan kişinin ikinci el araç satışı yapmak için bir yeterlik belgesine ihtiyacı vardır. Bu yeterlik belgesi aynı zamanda sıfır araç almak için de gerekmektedir.
  • Oto galeri şirketinde ekspertiz yapma zorunluluğu da vardır. Bu nedenle ekspertiz hizmetlerinin de bulunması gerekmektedir.
  • Kişiler sattıkları araçlara uzun süreli garantiler vermek zorundadır. Herhangi bir müşterinin güvenini kırmak uzun vadede satışları durdurur. Bu durumda oto galeri kazancı düşebilir.
  • Otomobil satışı yapacak olan kişilerin açacağı oto galeri en az 25 metre² olmalıdır. 25 metre karelik bir alana bile yeterli miktarda araç sığmayacağı için ilerleyen zamanlarda kişiler alanları genişlete bilir.
  • Otogarı açmak isteyen kişilerin en az lise mezunu olması ve 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur.

Oto Galeri Açma Maliyeti

Oto galeri maliyeti aslında kişiye göre değişiklik gösterir. Galeride yer alacak olan araçların modelleri oto galeri maliyetini etkiler. Lüks otomobillerden oluşan galeri sahibi olmak isteyenlerin en az 1- 2 milyon lira arasında bir sermayeye ihtiyacı vardır. Daha hesaplı ve uygun maliyetli araçların alım satımını yapacak kişiler de 300- 500 bin arasında bir sermaye hazırlamalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli