>


	
	Oto Tamirci Açmak İçin Neler Gerekli? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

		
	

	

	
e
sv
<center

Oto Tamirci Açmak İçin Neler Gerekli?

635 okunma — 29 Ocak 2022 21:44

Oto Tamirci Açmak İçin Neler Gerekli?

Daha çok genç girişimcilerin yönelmek istediği iş kollarından biri olan oto tamirci açmak fikri, oldukça parlak fikirler arasında yer alıyor. Yıllardır en çok tercih edilen ve her ne olursa olsun en çok gidilen yerler arasında yer alan oto tamirciler bu bakımdan dikkat çekmeyi başardı. Özellikle bu iş profesyonel bir şekilde yapıldığı takdirde çok güzel kazanç sağlayacaktır.

Erkeklerin en çok gitmekten zevk aldığı yerlerin başında hiç şüphesiz sanayiler ve oto tamirciler geliyor. Araçlarına özen ve önem gösteren kişiler sıklıkla oto tamircilere giderek en iyi bir şekilde araçlarına bakım yaptırıyor. Oto tamircilerdeki sıcak ve samimi ortamdan dolayı da erkekler sık sık tamircilere giderek keyifle vakit geçirmektedir. Yıllardır en çok dikkat çeken meslek gruplarının başında oto tamircilik geliyor.

Oto Tamirci Açma Maliyeti

Oto tamirci açmak için karşınıza çıkacak en büyük maliyet hiç şüphesiz arsa olacaktır. Bu durumda arsalar ikiye ayrılıyor. Kişilerin bütçesine göre arsa kiralama ya da arsa satın alma işlemi yapılabilir. Kişinin elinde çok fazla yaptırım için bütçe yoksa arsa kiralama yapılabilir. Yalnız arsa kiralanırken yapılması gereken önemli şeylerden biri ise kira sözleşmesidir. Kira sözleşmesinde arsayı minimum 5-10 yıllık kiralamanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde arsa sahibi tarafından oluşabilecek problemleri de ortadan kaldırmış olursunuz. Arsa dışında müstakil binalar ya da sanayilerde de hazır dükkanlar tercih edilebilir.

Arsa, dükkan problemi giderildikten sonra geriye oto tamirci için uygun ortamın hazırlanması gerekiyor. Hizmet vereceğiniz alana yönelik gerekli malzemelerin tedarik edilmesi, yedek parçaların bulundurulması ve otoparkın hazırlanması gibi pek çok noktanın da tamamlanmış olması gerekmektedir. Tüm bu noktalar hazır olduktan sonra oto tamirciyi aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Arsa satın alınması düşünüldüğü takdirde bir oto tamirci açmanın maliyeti ortalama 300-400 bin liradan başlamaktadır.

Oto Tamirci Aylık Kazancı Ne Kadar?

Oto tamircilerin aylık kazançları değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama bir rakam verildiği takdirde ise aylık 30 ile 45 bin lira arasında bir gelir sağladığı söylenebilir. Bu rakam yapılan işin kaliteli olmasına ve adının duyurulmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli