>


	
	Oyun Oynayarak Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

		
	

	

	
e
sv
<center

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

702 okunma — 05 Şubat 2022 11:07

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Pek çok kişinin hayallerinden biri de oyun oynayarak para kazanmak düşüncesidir. İlk duyulduğunda böyle bir şeyin pek mümkün olmadığı düşünülse de oyun oynayarak çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Oyun oynayarak pek çok kanaldan gelir elde edebilirsiniz. İtem satışı, turnuvalara katılım, youtube ve twitch gelirleri gibi sayısız yollarla para kazanabilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanmak için ilk olarak gündemdeki tüm oyunlara hakim olmalısınız. Bunun yanı sıra yeni eklenen oyunları da ilk siz oynayarak insanlara yol gösterebilirsiniz. Özellikle Youtube’da kanal açarak oynamış olduğunuz oyunları bu platforma yükleyerek inanılmaz gelirler elde edebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para nasıl kazanılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Yukarıda da söz ettiğimiz üzere bazı noktalar üzerine yoğunlaşarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube’a Video Yükleyerek Para Kazanma

En büyük gelir kaynağını oluşturan kısım Youtube platformudur. Youtube’da hemen kendinize bir kanal oluşturabilirsiniz. Daha sonra oyun oynarken oynadığınız oyunu videoya çekip kanalınıza yükleyebilirsiniz. Youtube’dan para kazanma özelliğinin açılabilmesi için kanalınızın en az 1000 abonesi ve videolarınızın da en az 4000 saat izlenmiş olması gerekmektedir. Bu şartları karşıladıktan sonra Youtube üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Ortalama Youtube’da her 1000 izlenme başına 6 ile 9 lira arasında bir kazanç sağlarsınız. Günde ortalama 100 bin izlenme aldığınız zaman bu da aylık 27 bin liraya tekabül etmektedir. Bu şekilde inanılmaz rakamlar elde etmek için bir an evvel Youtube’da kanal açmalısınız.

İtem Satarak Para Kazanma

Oyun oynayarak para kazanmak için en etkili yollardan biri de budur. Diablo, Counter Strike, Ultima, Metin2, World of Warcraft gibi pek çok online oyunda elde ettiğiniz eşyaları gerçek paralara satabilirsiniz. Diablo’da sırf bu işlerin yürütüldüğü karaborsa sistemi dahi vardır.

Turnuvalara Katılarak Para Kazanın

Oynadığınız oyunda kendinize güveniyorsanız düzenlenen turnuvalara katılmanızı öneririz. eSports olarak adlandırılan bu turnuvalarda kazanan kişilere ciddi ödüller veriliyor. Dota, Starcraft gibi turnuvalara katılarak inanılmaz rakamlar kazanabilirsiniz. İlk olarak oynadığınız oyunun turnuvasının yapılıp yapılmadığını kontrol ederek işe başlayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli