>


	
	Pizzacı Açmak İçin Gerekenler - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

		
	

	

	
e
sv
<center

Pizzacı Açmak İçin Gerekenler

702 okunma — 24 Ocak 2022 18:51

Pizzacı açmak özellikle son dönemlerde en çok sevilen fast food besinler arasında yer almasından dolayı çok fazla talep gören bir iş fikridir. Pizzacı için iyi bir işletme yeri ve iyi bir pizza ustasına gerek vardır. Farklı malzemeler ile lezzetli pizzalar ortaya çıkarıldıkça otomatik olarak müşteri kitlesi de artar.

Nasıl Pizzacı Açılır?

Pizzacı nasıl açılır konusu aslında herkes tarafından yapılabilen bir durumdur. Kişiler kendi markalarıyla bir pizzacı açmak isterse gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Pizza için devredilmiş işlek bir dükkan ya da işlek bir caddede dükkan açılmalıdır.
  • Dükkanın oturma yerlerinden daha çok mutfak bölümü geniş olmalıdır. Çünkü pizzacılıkta işin mutfağı çok önemlidir.
  • Dükkanın iç tasarımı diğer işletmelere göre daha farklı olmalıdır. Bir masa ya da iki sandalye gibi küçük bir işletmeye pizza dükkanı açılamaz. Fiyatların yazdığı led ekranlar, afişler, reklamların olduğu broşürler, ödemenin yapılacağı kasa sistemi, sandalye, masa, mutfakta pizzaya yapabilmek için gereken fırın ya da ocak, geri kalan mutfak ekipmanları ve dekorasyonlar için bir alan olmadır. Aynı zamanda dekorasyon dükkana özgü olmalıdır. Yapılacak pizzaların içeriğine göre salaş ya da şık dekore edilebilir.
  • Pizzacılar sadece dükkanda değil evlere de servis yaptıkları için motorlu kuryelere ihtiyaç vardır.
  • Kasaya bakacak elemanlar, pizza pişiriciler, servis elemanları da dükkan için gereklidir.
  • Pizzacı açabilmek için çalışma izni ve belediyeden ruhsat almak gerekmektedir.

Pizzacı Açma Maliyeti

Pizzacı açmanın maliyeti, dükkanın lokasyonuna göre değişebilir. İşlek yerlerde daha yüksek kiralar olduğu için sermaye biraz daha artırılabilir. Sokak aralarındaki pizzacılara daha az müşteri gidecektir. İki tarafın artı ve eksileri göz önünde bulundurularak bir işletme açılmalıdır. Pizza dükkanı açmak isteyen kişiler 500 bin TL civarında bir maliyetle hem büyük alana sahip, hem güzel dekorasyona sahip ve her türlü hizmeti verebilecek bir pizzacı açabilir. Sokak aralarında salaş bir pizzacı açılacaksa 100 bin TL maliyetle bunu gerçekleştirmek mümkündür. Bir pizza dükkanının tanınıp iyi anlamda iş yapmaya başlaması ortalama 6 ay sürer. Bu nedenle genelde 1 sene sonra kara geçmeye başlanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli