>


	
	Starbucks Çalışma Şartları ve Olanakları Neler? - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

Starbucks Çalışma Şartları ve Olanakları Neler?

669 okunma — 18 Ocak 2022 18:46

Starbucks çalışma şartları diğer kafelere göre daha avantajlı seçeneklere sahip olduğundan merak ediliyor. Kahve severlerin buluşma noktalarından olan Starbucks farklı kahve çeşitleri ile ön plana çıkıyor. Müşteri kitlesinin yoğunluğu, çalışanlara sunulan imkânlar ve diğer detaylar ile birlikte Starbucks’ta çalışmak isteyenler şartları ve maaşları merak ediyor.

Starbucks Çalışma Şartları Neler?

Starbucks çalışma şartları global çapta bir firma olduğundan bölgesel işletmelere göre daha esneklik sunacak yapıdadır. Ancak eğer Starbucks’ta çalışmak istiyorsanız iş disiplini gerektirdiği ve sizden her zaman üstün performans isteneceğini unutmamanız gerekiyor.

Bu kapsamda Starbucks şartları şu şekilde sıralanabilir;

  • Yarı zamanlı çalışmak isteyenler haftada 30 saati doldurmak zorundadır. Bunun altında yarı zamanlı çalışma mümkün değildir. 30 saatin haftalık olarak ayarlanması ise şubenin kontrolündedir. Örneğin 5 gün 6 saat üzerinden ya da 7 gün 4,5 saat üzerinden çalışma talep edilebilir.
  • Tam zamanlı olarak çalışacaklar ise günlük 8 buçuk saat çalışmalıdır. Yarım saat mola ve yemek arası olarak eklenmektedir.
  • Tam zamanlı çalışanlar için haftada 1 gün izin bulunmaktadır.
  • Bir seneyi dolduran tam zamanlı çalışanlar için yıllık izin 14 gündür.
  • Vardiyalar haftalık olarak değişmektedir. Bu yüzden sabit mesai saatleriniz bulunmaz.
  • Geç saatlerde kapanan Starbucks şubeleri çalışanları için servis bulunmaktadır.

Starbucks Çalışma Olanakları

Starbucks çalışma olanakları zincir mağaza anlayışına uygundur. Çalışanlara, iş başı yapmadan önce eğitim verilmektedir. Eğitim süresi de aynı şekilde mesai olarak geçmektedir. Günlük mola ve yemek saatinin toplamı 1 saattir. Vardiyalı sistemde bir hafta gündüz, bir hafta akşam vardiyasında çalışabilirsiniz. Yarı zamanlı çalışanlar genel olarak 12.00 ile 17.00 arasında çalışabilir. Fakat bu şubenin yoğunluğuna göre farklılık gösterir.

Starbucks çalışan maaşları da farklılık göstermektedir. Tam zamanlı olarak yeni işe başlayan birisi asgari ücret, sigorta ve yemek kartına sahip olacaktır. Yarı zamanlı çalışanlar için ise ücretlendirme yasal belirlenmiş sınır üzerindendir. Genel olarak yarı zamanlı çalışanlar o yılki asgari ücretin yarısından biraz fazlasını almaktadır. Mağaza sorumlusu veya müdür gibi olanaklar ise maaşınızın artmasını sağlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli