>


	
	YouTube’dan Para Kazanmak - WebTuşu
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	

	

	
e
sv
<center

YouTube’dan Para Kazanmak

732 okunma — 13 Ocak 2022 08:00

Youtube’dan para kazanmak video içeriklerinizin izlenme sayılarına, yapılacak sponsorluk anlaşmalarına ve kendi kuracağınız bağlantılara göre oldukça çeşitlidir. Özellikle izlenme üzerinden kazanç sağlama olanağı sunan Youtube, bu sayede ünlü olmanıza da yardımcı oluyor.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Yapılacaklar

Youtube’dan para kazanmak için ilk olarak sitede bir kanalınızın bulunması gerekiyor. Kanal açma işlemleri ücretsizdir ve kısa sürede üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kanalınızı oluşturduktan sonra artık video yüklemeye hazırsınızdır. Ancak videolar üzerinden kazanç sağlamak için videolarınızın belirli izlenme sayısına ulaşması gerekir. Youtube’dan kazanç sağlamak için şu şartların yerine getirilmesi gerekir;

  • Kazanç butonunun aktif olması için belirli sayıda abone sayınız olmalıdır.
  • Yüklenmiş olan videoların belirli izlenme sayısına ulaşması,
  • Bir yıl içerisinde talep edilen saat bazında video izlenme oranına ulaşılması gerekir.

Bu şartları sağladıktan sonra Youtube üzerinden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. En önemli nokta reklam gelirlerinin aktif hale getirilmesi için kanalınızın en az 1000 aboneye sahip olması gerektiğidir. Bu sayının altında aboneniz bulunuyorsa henüz kazanç elde etmeniz olanaklı değildir.

İzlenme sayısı olarak da kanalınızın görüntülenme sayısının yıllık bazda en az 4000 saat olması gerekir. Bu sayede reklamları aktif hale getirebilirsiniz. Reklamları aktif ettikten sonra ise videolarınızı izleyenlere reklam gösterilir ve her gösterim üzerinden kazanç sağlarsınız.

Youtube Sponsorluk Anlaşmaları

Youtube para kazanma açısından bir diğer uygulayabileceğiniz yöntem de sponsorluk anlaşmalarıdır. Ancak bunu yapabilmeniz için öncelikle kanalınızın adını duyurması ve alanında dikkat çekici bir kanal olması gerekiyor. Bunu başardıktan sonra markalara ait ürünlerin tanıtımını videolarınızda yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşma sağlayacağınız marka da kendi özel isteğini yansıtacak içerikler talep edebilir. Örneğin bir bilgisayar markası, kendi ürünü ile bilgisayar oyunu oynamanızı ve oyun esnasında ne kadar güzel değerler, performans vb. elde ettiğinizi anlatmanızı isteyebilir.

Sponsorluk anlaşmalarında ücret tamamen karşı tarafın teklifi ve sizin belirleyeceğiniz tutar üzerine kuruludur. Eğer kanalınızın takipçi sayısı ve izlenme sayıları yüksekse sponsorluk anlaşmalarından ciddi oranlarda kazanç elde etmeniz mümkündür. Bunun yanında sponsorlu içerik hazırlamayı belirli aralıklarla yapmanız da kanalınızın genel güvenirliği açısından yararlı olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli